EG maakt moeilijke geneesmiddelennamen menselijk

EG lanceert samen met Happiness een nieuwe merkcampagne voor zijn OTC-gamma. Vanuit zijn missie ‘Gezondheid voor iedereen’ maakt EG geneesmiddelen toegankelijk voor zoveel mogelijk Belgen. Het merk werd ooit opgericht om betaalbare, generische alternatieven aan te bieden. Die dragen de naam van hun werkzame stof. Correct en duidelijk voor wie ervoor gestudeerd heeft, maar niet altijd even makkelijk te onthouden.
En net daar wringt het. Want voor sommige geneesmiddelennamen moet je bijna zelf gestudeerd hebben om ernaar te vragen: acetylcysteïne, flurbiprofen, paracetamol. Gelukkig praat je met je apotheker niet in werkzame stoffen. Je slaat een babbeltje en vertelt gewoon wat er gebeurd is. Zo wil EG mensen eraan herinneren dat ze ook gewoon naar het EG alternatief kunnen vragen.
Precies die menselijke verhalen zet het merk in de campagne op de verpakking. Zo ontstaan er plots verpakkingen als Telangblijvenplakken EG, Mijnregenjasvergeten EG en HetisweerBelgischweer EG. In tv ontstaan ze uit herkenbare gesprekken in de apotheek. In outdoor volstaat het packshot met een simpele CTA: “Vraag naar het EG alternatief.”
De campagne loopt tijdens de herfst en winter en wordt contextueel doorgetrokken via online (D)OOH, banners, social media, OLV, (B)VOD, pause ads, tv, tv-billboards. Telkens krijgt EG een naam die past bij het moment waarop je ze ziet. De focus ligt bewust niet op één geneesmiddel, maar op EG als merk. Met één doel: ervoor zorgen dat meer Belgen weten dat er een EG alternatief bestaat, en eraan denken om ernaar te vragen bij hun apotheker.
CREDITS :
Client: EG
Client Contacts: Lieve Pattyn, Tom Van Wassenhove, Emiel Mathieu
Agency: Happiness
CEO: Karen Corrigan
Chief Creative Officer: Geoffrey Hantson
Creative Director: Manuel De Vos, Jarne Eetesonne
Creative: Manuel De Vos, Jarne Eetesonne, Katrien Potters, Daan Van Gorp
Copywriters: Dee Verwaetermeulen, Stéphane Opdenbosch
Head of Strategy: Isabelle Koelman
Strategic Director: Marine Vandenplas
Head of Design: Dries Lauwers
Graphic Designer: Davy Van Lijsebeth, Emilie Wauthelet, Loïc Lenoble, Monique Pinto Jorge, Bruce De Gelaen
Head of Motion: Remke Faber
Motion Designer: Wim Symens, Arthur Nunes
Business Director: Stef Cuypers
Account Manager: Emmanuelle Hoet
Production: Bliss Content
Head of Production: Bart Vande Maele
Producer: Arthur De Wachter
Sound: Bliss Content
Director: Eva Cools
Media agency: Semetis